Piotr

Piotr

niedziela, 29 czerwca 2014

"Wieści z sesji" - cz.15

Sesja z dnia 24 czerwca 2014 r.1. Poinformowano nas że pewni przedsiębiorcy wyrazili wstępne zainteresowaniem dzierżawieniem terenów po byłym ośrodku wypoczynkowym KWK Anna w Olzie. Jeśli ich plany się ziszczą to zarówno obecny ośrodek „Olza” jak i ośrodek po KWK Anna utworzą jedną całość, co z pewności jeszcze bardziej uatrakcyjni te tereny. Miejmy nadzieję, że tak się stanie, bo z pewnością przyniesie to pozytywne skutki zarówno dla turystów jak i dla budżetu gminy.

2. Po raz pierwszy w tej kadencji Rada Gminy przyznała dotację na służbę zdrowia, która przypominam nie jest zadaniem własnym gminy. Pierwsza z dotacji trafi do Powiatowego Publicznego ZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim na dofinansowanie zakupu samochodu sanitarnego (5 tys. zł), a druga dotacja trafi do Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Wodzisławiu Śląskim na zakup sprzętu medycznego (butla tlenowa za 3 tys. zł). Pozostałe Gminy naszego powiatu również przyznały podobne, a nawet i większe dotacje w tym zakresie.

3. Przyjęto program społeczny „Rodzina 3+”. Program te skierowany jest do rodzin wielodzietnych i rodzin zastępczych z terenu Gminy Gorzyce. Póki co jedynym prawdziwym udogodnieniami są obniżki cen dla całej rodziny na wstęp na nasz basen Nautica. Z pewnością zainteresowane rodziny, wyczekują kolejnych obniżek i promocji czy to ze strony urzędu gminy czy prywatnych przedsiębiorców. Miejmy nadzieję, że lista udogodnień i promocji szybko się zapełni i że program przyniesie oczekiwane skutki. W tym samym czasie zaczął obowiązywać również rządowy program „Karta dużej rodziny”, jednak niestety nie udało się połączyć tych dwóch programów dlatego każda rodzina będzie musiała wypełnić dwa osobne wnioski i otrzyma dwie osobne karty. Szczegóły programów: