Piotr

Piotr

piątek, 27 września 2019

"Nie truj sąsiada"

Witam, po długiejjjj przerwie...

W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy w naszym sołectwie akcję "Nie truj sąsiada".
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele WFOŚiGW w Katowicach, którzy omawiali m.in. możliwości pozyskania środków z programu "Czyste powietrze", był też obecny pracownik PSG z Zabrza, który pomagał wypełniać odpowiednie wnioski o przyłącze gazowe do budynków mieszkalnych. W kwestiach fotowoltaiki i innych technikach grzewczych, wszelkie niejasności wyjaśniali pracownicy firmy Planergia sp. z o.o. ze swoim prezesem Patrykiem Swobodą na czele. W zakresie ulg podatkowych związanych z termomodernizacją moja skromna osoba próbowała wyjaśniać zawiłości podatkowe. Jednak najważniejsi byli nasi Mieszkańcy !!! Szacuję że było Was w przeciągu 3h ponad 150 osób ! Dziękuję Wam za przybycie. Mam nadzieję, że choćby w niewielkim stopniu dzisiejsze konsultacje były dla Was owocne. 

Na koniec dziękuję Wszystkim osobom które w jakikolwiek sposób pomogły mi zorganizować te dzisiejsze konsultacje. Przede wszystkim współorganizatorowi czyli firmie Planergia sp.z o.o.
Dziękuję również pozostałym Państwu radnym z Turzy Śl. (Monika, Dominika, Piotr) za promocję imprezy w internecie, za kolportaż ulotek (było 800 ulotek) i za pomoc w trakcie dzisiejszych konsultacji. Dziękuję zarządowi klubu Unia Turza Śl. za udostępnienie sali. Dziękuję Pani radnej Gawęda, za pomoc z ściągnięciu do nas pracowników WFOŚiGW.

Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was usłyszało od pracownika gazowni, że póki co nie ma sensu składać wniosków o przyłącze gazowe, bo nie jest planowana rozbudowa na danej ulicy, niemniej jednak jeżeli uzbiera się odpowiednia ilość zainteresowanych osób z danej ulicy, to ponowimy prośby do gazowni o rozbudowę sieci gazowe w tym rejonie. Będziemy działać, aż do skutku.  

Jeszcze raz dziękuję tym wszystkim mieszkańcom, którzy poświęcili swój czas żeby..."Nie truć sąsiada".

Pozdrawiam