Piotr

Piotr

sobota, 23 lipca 2011

Akcja badań mammograficznych !

W trakcie kampanii wyborczej obiecywałem Państwu, że postaram się sprowadzić do naszego sołectwa mammobus, dzięki któremu mieszkanki Turzy Śląskiej będą miały możliwość przeprowadzenia badań mammograficznych na miejscu, bez konieczności wyjeżdżania do większych miast. Realizując swoją obietnicę pragnę zaprosić wszystkie Panie z Turzy Śląskiej, Czyżowic, jak również z innych sołectw naszej gminy, na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się w najbliższy piątek tj. 29 lipca.

Niektóre z Pań otrzymają bezpośrednio zaproszenie na te badania, jednak ze względów organizacyjnych (takich zaproszeń jest "tylko" 1000) nie wszystkie, dlatego proszę o przekazanie informacji o badaniach swoim krewnym, przyjaciółkom, czy sąsiadkom. Oczywiście im więcej Pań tym lepiej. 
Pamiętajmy, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, co pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia.

Szczegółowe informacje zamieszczam poniżej. 
 

W ramach akcji dr Magdaleny Ogórek "Twoje zdrowie - Twój wybór",
serdecznie zapraszam na bezpłatne badania mammograficzne.
  
W dniu 29 lipca br. (tj. najbliższy piątek)
w godzinach od 9:00 do 17:00
przy boisku LKS „Unia” Turza Śląska w Turzy Śląskiej
odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet z terenu Gminy Gorzyce.

Kobiety:

1) od 50 do 69 roku życia – bez ograniczeń, pod warunkiem że w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały przeprowadzanych refundowanych badań mammograficznych,
2) od 40 do 49 roku życia – ograniczona liczba miejsc, dlatego proszę o zapisy pod nr 601 879 005.

Proszę również o zabranie ze sobą dowodu osobistego.
Badania przeprowadzą specjaliści z Łodzi (Salve Medica), którzy posiadają nowoczesny sprzęt, odpowiednie doświadczenie oraz niezbędne uprawniania i certyfikaty.

Pozdrawiam 
Piotr Wawrzyczny

P.S. - niech Panie z Turzy Śl. pamiętają o tym, że bliżej już mammobus do nich nie przyjedzie, więc niech wykorzystają nadarzającą się w najbliższy piątek okazję.