Piotr

Piotr

niedziela, 4 września 2011

To był pracowity tydzień !


Jak pewnie wszystkim wiadomo 28 sierpnia br. na terenie naszego sołectwa odbyły się Dożynki Gminne Turza Śląska 2011. Było to, jak na nasze sołectwo, ogromne przedsięwzięcie organizacyjne, któremu sprostało całe nasze lokalne społeczeństwo.  Jako członek Komitetu Organizacyjnego nie będę obiektywny w ocenie tej imprezy, jednak przyznam, że 9/10 głosów które usłyszałem w minionym tygodniu odnośnie tych właśnie dożynek to głosy pozytywne. Większość osób pytała „czy za rok znowu taka impreza”, otóż niestety nie. Po pierwsze formuła rotacji sołectw przy organizacji dożynek gminnych jest nieubłagana, więc kolejne dożynki gminne u nas dopiero w 2023 r. , a poza tym pojawiają się głosy, że… były to ostatnie, albo jedne z ostatnich dożynek gminnych w ogóle. Co będzie zobaczymy. 
Ja ze swej strony, mogę obiecać, że od organizacji różnego rodzaju festynów i  innych imprez w kolejnych latach na pewno nie będę uciekał. Dlaczego?...bo to integruje, mobilizuje i po prostu cieszy nasze społeczeństwo, a przynajmniej jego większość.

Pojawia się i pewnie jeszcze pojawi mnóstwo podziękować dla wszystkich i za wszystko, ja w tym miejscu krótko: DZIĘKUJĘ tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji Dożynek, jak i tym którzy się tak pięknie bawili w trakcie całej imprezy. Tych, którzy mają jakiekolwiek zarzuty co do organizacji proszę o ich wyartykułowanie, gdyż z pewnością będą to cenne uwagi, które zostaną wykorzystane już w przy okazji organizacji kolejnej imprezy w naszym sołectwie.

Jako, że był to pracowity tydzień, to jeszcze jedna informacja:
Otóż po raz pierwszy w tej kadencji, a podobno po raz drugi w historii, 31 sierpnia br. odbyła się
w naszym sołectwie sesja Rady Gminy Gorzyce. Nie ukrywam, że miał na to wpływ mój wniosek złożony na czerwcowej sesji absolutoryjnej. Zaproponowałem wtedy, żeby sesje Rady Gminy Gorzyce odbywały się w różnych miejscach i budynkach na terenie całej Gminy Gorzyce, a nie tylko w WDK Gorzyce. Uważam, że sesje organizowane w różnych miejscach to dobry pomysł, z tego względu, że mieszkańcy z poszczególnych sołectw będą mieli bliżej siebie wszystkich radnych w jednym miejscu i wtedy będą mogli przedstawić im swoje codzienne problemy i bolączki. Problemem jest ciągle jednak słabe poinformowanie mieszkańców o kolejnych sesjach Rady Gminy Gorzyce, ale mam nadzieję, że i ta kwestia wkrótce się zmieni.  

Pozdrawiam 
Piotr Wawrzyczny