Piotr

Piotr

czwartek, 17 maja 2012

Gorzyckie Euro

Pewnie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że już za 3 tygodnie wielkie święto kibiców piłki nożnej w naszym kraju, na Ukrainie i w całej Europie. Nie chcąc, żeby nasza gmina przeszła obojętnie obok Mistrzostw Europy „Euro 2012”, postanowiłem coś z tym zrobić…

Do najbliższej areny mistrzostw mamy ok. 200 km, bazy treningowe uczestników mistrzostw też są z dala od nas, stref kibica w którymś z naszych sołectw raczej nikt nie planuje zorganizować. Cóż więc, możemy zrobić, żeby choć na moment, choć na chwilę przenieść mistrzostwa do nas ? Jedni włączą TV i będą kibicowali w samotności, inni spotkają się z przyjaciółmi, ze znajomymi i wspólnie obejrzą mecze, ale zarówno Ci pierwsi jak i Ci drudzy mogą również aktywnie spędzić czas i wziąć udział w turnieju „Gorzyckie Euro”, którego jestem inicjatorem i pomysłodawcą.
  
Kto mnie lepiej zna, wie doskonale jak wielkim jestem fanem sportu, a szczególnie piłki nożnej. Tym razem jednak moja rola polega na czymś innym, gdyż nie biorę czynnego udziału w turnieju, ale wspólnie z GOTSiR „Nautica” jestem jego współorganizatorem. 

Formuła turnieju pozwala na uczestnictwo w nim osób od 16 roku życia wzwyż. Zatem zapraszam tych młodszych i tych starszych. Mile widziani ojcowie z synami, szczególnie, że w dniu turnieju przypada "Dzień Ojca".

Nie wiem, czy inne gminy i miasta naszego regionu organizują takie, bądź podobne imprezy, ale nie oglądając się na innych już teraz zachęcam i zapraszam wszystkich do udziału w tym turnieju. 
Szczegóły w regulaminie i na plakatach, a najważniejsze informacje poniżej.

Sprawy organizacyjne
1. Organizatorami turnieju są: Radny Gminy Gorzyce Piotr Wawrzyczny oraz GOTSiR „Nautica”.
2. Turniej rozgrywany będzie o Puchar Wójta Gminy Gorzyce, pod patronatem senatora Adama Zdziebło.
3. Turniej odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2012 r. na obiekcie „Orlik” w Gorzycach.
4. Początek rozgrywek zaplanowano na godzinę 9:00.
5. Organizator zapewnia posiłek, napój, licencjonowanych sędziów.  
6. System rozgrywek:
I faza – grupowa;
II faza – pucharowa;
7. Szczegółowy program rozgrywek uzależniony jest od liczby zgłoszonych drużyn i zostanie podany do wiadomości, osób zgłaszających drużyny 13.06.2012 r. Losowanie grup odbędzie się 12.06.2012 r. w biurze Dyrektora GOTSiR „Nautica” o godz. 15:30.
8. Drużyny mogą być max. 9 osobowe (w polu gry 5 + 1).
9. W „Turnieju” może wziąć udział max. 16 drużyn – liczy się kolejność zgłoszeń.
10. Czas gry uzależniony będzie od ilości zgłoszonych drużyn, nie przekroczy jednak 20 minut łącznie.
11. Uczestnikami „Turnieju” mogą być mieszkańcy Gminy Gorzyce, rocznik 1996 i starsi. Nie są przyjmowane zgłoszenia klubów sportowych. W zawodach mogą brać udział tylko uprzednio zgłoszeni zawodnicy wpisani na listę zgłoszeń (załącznik nr 1 do regulaminu). Listy zgłoszeń należy składać w biurze Dyrektora GOTSiR „Nautica” do dnia 11.06.2012 r. 
12. Osoby niepełnoletnie do listy zgłoszeń muszą dołączyć zgodę rodzica lub innego opiekuna prawnego, na udział w turnieju „Gorzyckie Euro”(załącznik nr 2 do regulaminu).

Cały regulamin znajdą Państwo na: http://gorzyce.pl/news/1740/gorzyckie-euro.html
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.


Jeszcze raz serdecznie zapraszam.
Piotr Wawrzyczny