Piotr

Piotr

piątek, 30 listopada 2012

Nowa inicjatywaDrodzy mieszkańcy,

Mijają dokładnie 2 lata od złożenia przeze mnie ślubowania na radnego Gminy Gorzyce. Nadszedł czas na prowadzenie mojego bloga w sposób jeszcze bardziej aktywny niż do tej pory. Chciałbym, w sposób systematyczny prowadzić dwa cykle artykułów.

1. „Wieści z sesji”.

Każdy mieszkaniec ma prawo uczestniczyć w obradach sesji i poszczególnych komisji rady gminy - nie każdy ma jednak ma na to czas. Celem „Wieści z sesji” będzie przybliżenie mieszkańcom spraw poruszanych na radzie gminy, co się tam dzieje i o czym się dyskutuje. Będą tu opisywane spawy najistotniejsze, najciekawsze, najdziwniejsze.Dowiedzą się Państwo o tych sprawach jako pierwsi. Mieszkańcy czytający mój blog będą na bieżąco wiedzieli „co w trawie piszczy”, a opisy wydarzeń tu przedstawianych będą pochodziły „z pierwszej ręki”, od bezpośredniego uczestnika tych wydarzeń.

2. „Warto wiedzieć”.  

To cykl artykułów poświęcony liczbom i faktom, obrazującym przede wszystkim finansową stronę działalności gminy. Dowiedzą się Państwo mnóstwo ciekawych rzeczy np. ile wynosi pensja wójta i skąd się ona bierze, ile corocznie gmina ma wpływów z poszczególnych podatków, ile kosztuje wyłapanie bezdomnego psa, czemu jest aż 21 radnych, jak wzrosły wydatki na urząd gminy, ile budżet gminy wydaje na radnych i sołtysów i …mnóstwo innych. Artykuły te będą bazą wiedzy i ciekawostek. Mam  nadzieję, że dzięki informacją zamieszkanym przeze mnie na tym blogu, bliżej poznają Państwo strukturę finansów Gminy Gorzyce. Wiedza ta z pewnością pozwoli Państwu dokładniej poznać swoją gminę oraz lepiej kontrolować działalność wójta, radnych i sołtysów.

Artykuł z cyklu „Wieści z sesji” ukaże się pod koniec grudnia (po sesji budżetowej). natomiast „Warto wiedzieć” ukaże się w pierwszej połowie grudnia.

Serdecznie zapraszam do lektury moich artykułów.