Piotr

Piotr

środa, 7 listopada 2012

Podsumowanie akcji zbierania odpadów po gradobiciu.Gradobicie które nawiedziło naszą gminę, a w szczególności sołectwo Turza Śląska, przyniosło wielu mieszkańcom duże straty w ich domach, gospodarstwach czy ogrodach. Starając się pomóc poszkodowanym, zwróciłem się do Wójta Gminy Gorzyce z prośbą o przeprowadzenie zbiórki elementów z pokryć dachowych, tak żeby poszkodowani mieszkańcy mieli przynajmniej ten problem „z głowy”. Po kilku spotkaniach wójta ze swoimi współpracownikami podjęto decyzję o przeprowadzeniu takiej zbiórki, z czego byłem bardzo zadowolony i za co jeszcze raz dziękuję.
Poniżej dane które prezentują ilość zebranych poszczególnych odpadów oraz całkowity koszt jaki gmina poniosła za zrealizowanie tego zadania.

papa i ondulina – ponad 53 t.
wełna mineralna – ponad 1300 kg
rynny plastikowe – ponad 1500 kg
Koszt zbiórki: 16 898,06 zł

Jak widać koszt był znaczny, ale uważam że było warto. Z pewnością nie wszystkim mieszkańcom udało się oddać swoje odpady w wyznaczonym terminie. Przeprowadzenie ewentualnie kolejnej zbiórki, uzależnione było i nadal jest od ilość zgłoszeń, także w razie potrzeby proszę się do mnie lub do UG zgłaszać.

Na końcu pragnę podziękować wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się i pomagali przy przeprowadzeniu tej zbiórki.

Pozdrawiam