Piotr

Piotr

niedziela, 6 lipca 2014

Gorzycki Mundial 20145 lipca odbył się zorganizowane przeze mnie i dyrektora GOTSiR „Nautica” p. Arkadiusza Poloczka turniej piłkarski „Gorzycki Mundial”. Wzorem lat poprzednich uczestnikami mogli być mieszkańcy Gminy Gorzyce który ukończyli 16 rok życia. Tym razem do gry zgłosiło się 7 drużyn które zostały podzielone na 2 grupy, po 4 i 3 drużyny.  Uczestnikami były zarówno drużyny i osoby które brały udział przed dwu laty w „Gorzyckim Euro”, jak również pojawiły się całkiem nowe drużyny i nowi zawodnicy. Po fazie grupowej z kompletem zwycięstw z gr. A była drużyna „Przyjaciół Rekpolu”, drugie miejsce premiowane awansem do fazy pucharowej zajęła „Olza Team” (zdobywcy 3 miejsca na „Gorzyckim Euro”). Z kolei zwycięzcami gr. B okazała się drużyna z oryginalną nazwą i znakomitymi młodymi zawodnikami, czyli „Na Pełnej”, drugie miejsce w tej grupie zajęła drużyna „Rekpol i spółka” (zdobywcy 2 miejsca na „Gorzycki Euro”). Po fazie grupowej z turniejem pożegnały się drużyny „KS Osiny”, „FC Banana Power” oraz „Popłoch Gorzyce”. W półfinale doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy drużynami związanymi z firmą Rekpol, ale ostatecznie zwyciężyli „Przyjaciele Rekpolu” pokonując swoich kolegów z „Rekpol i spółka” 6:5. W drugim półfinale drużyna „Na Pełnej” pokonała „Olza Team” 4:2. W tzw. małym finale, czyli meczu o 3 miejsce „Olza Team” była lepsza od „Rekpol i spółka” wygrywając 4:2 i po raz drugi z rzędu zajęła 3 miejsce. Wielki finał zakończył się bezbramkowym remisem, a ostatecznego zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w której minimalnie lepsi okazali się „Przyjaciele Rekpolu” pokonując drużynę „Na Pełnej”.  Na zwycięstwo w całym turnieju i meczu finałowym  duży wpływ miał bramkarz zwycięskiej drużyny Beniamin Jastrzębowski który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Drużyna zwycięzców miała w swoich szeregach również najlepszego strzelca turnieju Jacka Bażana (7 goli).
Serdeczne słowa podziękowania chciałbym skierować dla osób które pomogły i wsparły nas w zorganizowaniu tego turnieju tj. p. Tomasz Kühn z Rogowa, Państwo Iwona i Adam Sedlaczek z Gorzyc oraz p. Zenon Rek z Turzy Śląskiej.
Dziękuję również sędziom prowadzącym zawody tj. Panom Markowi i Krzysztofowi Kurzydem oraz Panu dyrektorowi GOTSiR "Nautica" Panu Arkadiuszowi Poloczek za pomoc przy organizacji turnieju.
Jeszcze raz gratuluję zwycięzcą i dziękuję wszystkim uczestnikom turnieju za zaciętą i sportową rywalizację.