Piotr

Piotr

wtorek, 5 stycznia 2016

Kraina odkrywców !

Udało się ! W dniu 4 stycznia został oddany do użytkowania budynek nowego przedszkola publicznego w Turzy Śl. Inwestycja potrzebna i od lat wyczekiwana przez mieszkańców naszego sołectwa.  Budowa rozpoczęła się w kwietniu 2014 r. a formalnie zakończyła w grudniu 2015 r., zatem tempo prac było na bardzo dobrym poziomie, za co główny wykonawca firma F-BUD z Wodzisławia Śląskiego zbierała wczoraj zasłużone gratulacje. Ostateczny koszt zamknął się w kwocie 5,6 mln zł. choć pierwotnie kwota ta miała być o wiele wyższa. Wciąż czekamy na środki zewnętrzne w kwocie ok. 1 mln zł, które w jakimś stopniu pomogłyby odciążyć budżet naszej gminy w związku z tą inwestycją. Konkursy na środki z UE w tym zakresie zostaną rozstrzygnięte w 2016 r.

Z tego miejsca składam słowa podziękowania wszystkim osobom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tej inwestycji, jedynej tego typy w skali gminy w ciągu ostatnich kilu lat, co nie zawsze niestety było docenianie. Cieszę się niezmiernie, że mogłem również i ja dołożyć swoją cegiełkę, która pomogła zrealizować tą inwestycję. W takim dniu wiem, że praca samorządowca ma sens i warto do końca walczyć o swoje.  

Życzę osobom tam pracującym i dzieciom uczęszczającym, żeby było to miejsce bezpieczne i radosne do którego każdy chętnie wraca - dorośli do pracy, a dzieci do zabawy i nauki. Oby dobrze służyło naszej społeczności na długie lata.  

Zdjęcia z uroczystości otwarcia przedszkola znajdują się m.in. pod tym adresem: http://gorzyce.pl/galeria/280/otwarcie-nowego-budynku-przedszkola-publicznego-w-turzy-slaskiej.html natomiast komu mało, to Pani dyrektor już teraz zaprasza w najbliższą niedzielę w godz. od 9 do 13 na tzw. „dzień otwarty”, w trakcie którego będzie można pozwiedzać i zobaczyć z bliska jak to wszystko wygląda.