Piotr

Piotr

niedziela, 26 czerwca 2016

Gorzyckie Euro II

W dniu 25 czerwca odbyła się 3 edycja turnieju piłkarskiego drużyn niezrzeszonych organizowanego przez mnie i GOTSiR Nautica. „Gorzyckie Euro II”, bo taką nazwę miał tegoroczny turniej przyciągnął na „Orlika” kilkudziesięciu zawodników z terenu całe Gminy Gorzyce.

7 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy z których do fazy pucharowej awansowały po 2 najlepsze z każdej z grup. W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny „FoCom Team Olza” oraz „Dobre Chłopaki”, w drugim półfinale zameldowali się gracze „Na Pełnej” i „Kopacze.
Oba spotkania półfinałowe zakończyły się zwycięstwami drużyn, które były najlepsze w swoich grupach. „FoCom Team” pokonał „Dobrych Chłopaków” 4:1, zaś „Na Pełnej” zwyciężyli „Kopaczy” 2:0.

W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy drużyny „Dobre Chłopaki” pokonując swoich rywali 3:2.W meczu o zwycięstwo w całym turnieju, lepsi okazali się graczy drużyny o wdzięcznej nazwie „Na Pełnej”, pokonując swoich kolegów z „FoCom Olza Team” 6:2.

Po zakończeniu rozgrywek przystąpiono do wręczenia nagród dla najlepszych. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Tomasza Paloca z drużyny „Na Pełnej”, z kolei najlepszym strzelcem z 10 golami na swoim koncie okazał się  Krzysztof Warło, który też reprezentował zwycięzców turnieju. Puchary i dyplomy wręczali wójt gminy Daniel Jakubczyk oraz moja skromna osoba.

Zawody sędziował Pan Marek Kurzydym, licencjonowany sędzia podokręgu Racibórz, a w trakcie turnieju na bocznym boisku odbył się bezpłatny fitness dla Pań prowadzony przez Panią Aleksandrę Stańczyk. Zarówno Pani Aleksandrze jak i Panu Markowi bardzo serdecznie dziękuję !

Skład zwycięskiej drużyny był następujący: Karol Jurzyca, Dawid Klepacki, Krzysztof  Popek, Mateusz Krzyżok, Krzysztof  Warło, Dawid Siedlaczek, Jacek Wuwer, Aleksander Franecki oraz Tomasz Paloc. 


Bardzo dziękują sponsorom: „Starzyk” Mirosław Starzyk z Turzy Śl., GS Gorzyce z siedzibą w Gorzycach, wójt gminy Daniel Jakubczyk, Fo-Com Jakub Fober z Olzy.
Ponadto dziękuję za pomoc sołtysowi Turzy Śl. Panu Joachimowi Nielaba oraz Panu Ireneuszowi Grabiec