Piotr

Piotr

wtorek, 30 kwietnia 2013

"Wieści z sesji" - cz.5Sesja z dnia 29.04.2013r.
 
1. Na tej sesji miał być uchwalany Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Gorzyce. Dokument ten jest już w opracowaniu od ponad 2 lat i jest bardzo wyczekiwany wśród naszych mieszkańców. Powodem dla którego ostatecznie zdjęto z porządku obrad projekt tej uchwały było niewydanie opinii przez odpowiednią komisji działającą przy ministerstwie rolnictwa (chodzi o przekwalifikowanie gruntów rolnych o dużych powierzchniach). Mimo wcześniejszych zapewnień ze strony ministerstwa „szanowna” komisja nie zdążyła się zebrać przed naszą poniedziałkową sesją (dokument ten znajdował się w ministerstwie od lutego br.). W związku z tym, w połowie maja br. jest planowana specjalna sesja poświęcona uchwaleniu tego planu, tak ażeby mieszkańcy nie tracili kolejnych tygodni i miesięcy.

2. Już 21 maja br. nastąpi rozstrzygnięcie jednego z najbardziej oczekiwanych przetargów zorganizowanych przez urząd gminy, a mianowicie dowiemy się która firma zajmie się odbiorem odpadów komunalnych na terenie naszej gminy. Poznamy wtedy też cenę za jaką firma ta będzie świadczyła swoje usługi, choć trzeba podkreślić że do końca tego roku nie będzie to miało wpływu na wysokość stawki jaką mieszkańcy będą płacili z tego tytułu. Ewentualne korekty opłat za śmieci nastąpią prawdopodobnie z początkiem przyszłego roku.  

3. W ostatnim czasie pszczelarze z terenu naszej gminy spotkali się z wójtem, aby porozmawiać o problemie spadku liczebności pszczół w swoich pasiekach i konsekwencjach jakie to może nieść za sobą w przyszłości. Postanowiono że wydrukowanych zostanie ok. 5 tys. ulotek, które zostają rozpropagowane wśród mieszkańców naszej gminy. Ulotki te mają przedstawiać dobroczynne właściwości spożywania prawdziwego miodu oraz ew. skutki wymarcia pszczół.