Piotr

Piotr

środa, 11 kwietnia 2018

Sieć gazowa - Turza Śląska

Co prawda sezon grzewczy już za nami, ale...jak to była w naszym klimacie, kolejny już wkrótce. Jest szansa żeby ogrzewając nasze domy korzystać z bardziej ekologicznych źródeł ciepła.

Już w ubiegłym roku odbyło się kilka spotkań z mieszkańcami naszej gminy, w tym sołectwa Turza Śląska, odnośnie możliwości gazyfikacji naszych miejscowości. Po przeprowadzonych konsultacjach i zebranych ankietach Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. zdecydowała że zaakceptuje budowę sieci gazowej w naszym sołectwie m.in. wzdłuż 2 ulic: ul. Powstańców (częściowo tj. od skrzyżowania z ul.27 marca do OSP ) oraz ul. Mszańskiej (częściowo tj. wzdłuż głównej drogi) - obszary przeznaczone do gazyfikacji zaznaczone na żółto.
W obu przypadkach mieszkańcy znajdujący się po trasie koncepcji mogą składać wnioski o warunki  i zawierać umowy przyłączeniowe.


Mało tego już 16 i 23 kwietnia odbędą się spotkania z mieszkańcami , którzy są zainteresowaniu dofinansowaniem do wymiany źródeł ciepła m.in. na piece gazowe. Więcej szczegółów tutaj: http://gorzyce.pl/news/4135/wymiana-urzadzen-grzewczych-uzyskaj-wysoka-dotacje-przylacz-sie-do-sieci-gazowej.html Na tym spotkaniu będzie również przedstawiciel gazowni, który powie w szczegółach jak podłączyć się do sieci gazowej, w jakim terminie i ile to kosztuje.

Ci z mieszkańców którzy są zainteresowani podłączeniem do sieci gazowej, a póki co nie znaleźli się na trasie rozbudowy sieci, powinni złożyć ankiety i zachęcić do tego również swoich sąsiadów, gdyż im więcej zainteresowanych z danego obszaru (ulicy) tym większa szansa że PSG sp. z o.o. pozytywnie rozpatrzy wnioski i zdecyduje o dalszej rozbudowie sieci gazowej.