Piotr

Piotr

czwartek, 5 lipca 2018

Gorzycki Mundial 2018


Tradycja podtrzymana - Gorzycki Mundial 2018 o Puchar Wójta za nami.

Zgodnie z zapowiedziami 23 czerwca na boisku Orlik przy Nautice odbył się turniej piłkarski współorganizowany przez mnie i Nautic-ę. Turnieje odbywają się co dwa lata już od 2012 roku (Euro lub Mundial).
Rośnie ranga naszych rozgrywek, do udziału zgłosiło się 10 drużyn, ale w turnieju mogło wziąć udział tylko 8 – inaczej rozgrywki byłby już 2 dniowe. Cała ósemka wcześnie rano zgłosiła się do losowania, po którym utworzone zostały dwie grupy po 4 zespoły, gdzie każdy grał z każdym, a potem odbyła się faza pucharowa, mecz o 3 miejsce i finał. Dopisali zawodnicy, dopisali zawodowi sędziowie Krzysztof Ganita i Grzegorz Gajda, ale nie dopisały Panie;-(, tylko jedna pojawiła się i zagrzewała do boju swojego chłopaka. Zakładamy, że przyczyną była niesprzyjająca pogoda. 

W grupie A znalazły się drużyny:
FC Po Nalewce, Orły, FC Bombowce, Olza Team
a grupie B:
Na pełnej, Turzańskie Orły, AC Pajacyki, Eurorampy
Do fazy pucharowej z Grupy A awansował z kompletem zwycięstw Olza Team i FC Po Nalewce, a z Grupy B Eurotrampy i AC Pajacyki. Pozostałe drużyny pożegnały się
z marzeniami o Pucharze.

W półfinałach Olza Team wygrała dopiero po rzutach karnych z Eurotampami a AC Pajacyki po wyrównanym meczu pokonały FC Po Nalewce. Ostatecznie 3 miejscem musiała się zadowolić ekipa Eurotrampów.
W ścisłym finale Team Olza zmęczony po półfinale nie dał już rady sięgnąć po złoto, spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2 dla AC Pajacyki.
Tym samym AC Pajacyki w składzie: Kamil Kaczorowski, Bartosz Bielski, Patryk Goły, Paweł Zdunek, Jakub Danieluk, Mateusz Danieluk i Oliwer Podeszwa awansowały do kategorii „Wiecznej chwały”.

Na zakończenie turnieju, w głosowaniu kapitanów wyłoniono najlepsze bramkarza turnieju Bartosza Bielskiego oraz najlepszego strzelca Kamila Kaczorowskiego z imponującą liczbą 13 bramek ( obaj z mistrzowskiej drużyny).
Tytuł MVP całego Mundialu z osobną nagrodą niespodzianką ufundowaną indywidualnie przez Pana Daniela Jakubczyka zdobył zawodnik Eurotrampów Patryk Adamczyk.
W imieniu Wójta Gorzyc Puchary i dyplomy wręczał Dyrektor Nauticy Pan Ryszard Markiewicz.
Warto dodać, że każda z drużyn okazała się skuteczniejsza w zdobywaniu bramek niż nasza reprezentacja, więc na wyróżnienie dodatkowo zasłużyli strzelcy: Karol Wieczorek (Orły), Łukasz Adamczyk ( Olza Team), Patryk Panic ( Na pełnej), Jakub Białas ( FC Po Nalewce), Błażej Wachtarczyk (FC Bombowce), Wojciech Konopek (Turzańskie Orły), Denis Waś ( Eurotrampy).
Lista chwały, zwycięzcy wcześniejszych imprez i nowi mistrzowie:
Auto-części Mrozek, Przyjaciele Rekpolu, Na Pełnej i AC Pajacyki.
Patronat medialny ( foto ) nad imprezą objął portal e-gorzyce.pl. Podziękowania kierujemy również imiennie do sponsorów, którzy nie pierwszy raz wspierają lokalne inicjatywy:
GS Gorzyce, Pan Jakub Fober, Zakład Masarsko-Wędliniarski Tomasz Kuhn, Centrum Treningu, Pan Daniel Jakubczyk, Pan Bogusław Jordan i Pan Marek Tomas z Barbarossy – dzięki nim otoczka turnieju była lepsza, a każdy uczestnik dostał poczęstunek z izotonikiem ;-) do skonsumowania na naszej Strefie Kibica.